Geriausi Lietuvos paplūdimiai, turintys mėlynosios vėliavos statusą

Mėlynosios vėliavos statusas – tai visame pasaulyje žinomas ir pripažįstamas ekologinis, aukščiausius kokybės standartus atitinkantis ženklas, suteikiamas paplūdimiams bei prieplaukoms. Mėlynosios vėliavos statusas paplūdimiams yra suteikiamas atsižvelgiant į 29 kriterijus (tarp jų yra aplinkosauginis švietimas, valdymas, vandens kokybė, saugumas ir paslaugos).

2020 metais šis statusas buvo suteiktas 5 Lietuvos pajūrio paplūdimiams, o šių metų balandžio mėnesį mėlynąja vėliava buvo „apdovanoti“ ir 2 Vilniaus miesto paplūdimiai. Šia proga dalinamės informacija ir pristatome Tau 7 ekologiškiausius, labiausiai prižiūrėtus ir geriausiai įvertintus Lietuvos paplūdimius.

1. 1-asis Smiltynės paplūdimys*

Smiltynes-papludimys

Smiltynės paplūdimys pasižymi gausa patogumų, čia yra įrengtos vaikų žaidimų, futbolo, tinklinio aikštelės, dviračių parkavimo vietos, teikiamos pirties paslaugos.

Svarbu paminėti, jog paplūdimys yra pritaikytas žmonėms su negalia: įrengtas takas, tualetai, negalią turintiems žmonėms yra sudarytos galimybės išsimaudyti jūroje, pasinaudojant specialiu vežimėliu.

Čia taip pat yra galimybė prisipūsti dviračių padangas ar kamuolius, pasikrauti mobiliuosius telefonus, veikia nemokamas Wifi ryšys. Veikia gelbėjimo stotis, kurioje yra įrengtas medicinos punktas.

 • Sezono trukmė 2020 m.: birželio mėn. 12 d. – rugsėjo mėn. 15 d.
 • Gelbėtojų darbo laikas sezonu metu: 9.00-21.00.
 • Medicinos punkto darbo laikas: 9.00-21.00.

2. Juodkrantės centrinis paplūdimys*

juodkrantes-centrinis-parkas
©Nuotr.: Marius Morkūnas

Paplūdimyje įrengtos tinklinio aikštelės, dviračių parkavimo vietos. Juodkrantės centrinis paplūdimys taip pat yra pritaikytas žmonėms su negalia: įrengtas takas ir tualetas. Sudarytos galimybės USB jungtimi įkrauti mobiliuosius prietaisus.

 • Sezono trukmė: birželio mėn. 12 d. – rugsėjo mėn. 1 d.
 • Gelbėtojų darbo laikas sezonu metu: 8.00-20.00.

3. Nidos centrinis paplūdimys*

Nidos-centrinis-papludimys
©Nuotr.: Klaudijus Driskius

Nidos paplūdimyje yra įrengtos futbolo bei tinklinio aikštelės, galima išsimuonoti dviratį ir taip pat yra vietos dviračiams parkuoti. Įrengti specialūs tualetai bei takai pritaikyti žmonėms su negalia.

Kaip ir Smiltynės paplūdimyje, čia yra sudarytos galimybės žmonėms su negalia išsimaudyti jūroje, pasinaudojant specialiu vežimėliu. Veikia gelbėjimo stotyje įrengtas medicinos punktas.

 • Sezono trukmė: birželio mėn. 12 d. – rugsėjo mėn. 1 d.
 • Gelbėtojų darbo laikas sezonu metu: 8.00-20.00.

4. Palangos Birutės parko paplūdimys

Palangos-Birutes-parko-papludimys
©Nuotr.: lietuvoskurortai.lt

Šis Palangos paplūdimys yra ties Birutės kalnu. Jis yra pritaikytas žmonėms su negalia: įrengtas takas ir tualetas, kuriame galima pasinaudoti ir dušo paslauga.

 • Sezono trukmė: birželio mėn. 10 d. – rugpjūčio mėn. 31 d.
 • Gelbėtojų darbo laikas sezonu metu: 9.00-20.00.

5. 2-asis Melnragės paplūdimys

2-II-Melnrages-papludimys
©Nuotr.: welovelithuania.lt

Šiame Melnragės paplūdimyje yra įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, dušai. Taip pat jis yra pritaikytas ir  žmonėms su negalia: įrengtas takas, tualetai. Paplūdimyje budi gelbėtojai, yra įrengtas medicinos punktas.

 • Sezono trukmė: birželio mėn. 12 d. – rugsėjo mėn. 15 d.
 • Gelbėtojų darbo laikas sezonu metu: 9.00-21.00.
 • Medicinos punkto darbo laikas: 9.00-21.00

6. Vilniaus Balsio ežero paplūdimys

Balsio-ezeras-Zalieji-ezerai-papludimys
©Nuotr.: Fortunatas Dirginčius

Balsio ežero paplūdimyje (geriau žinomam Žaliųjų ežerų vardu) yra įrengtos krepšinio, futbolo, tinklinio, petankės, vaikų žaidimų, lauko treniruoklių aikštelės. Yra įrengti takai, tualetai žmonėms su negalia, sudarytos galimybės žmonėms su negalia išsimaudyti pasinaudojant specialiu vežimėliu.

Čia taip pat gali išsinuomoti valtį, vandens dviračius ar pasinaudoti daugybe kitų paslaugų.

 • Sezono trukmė: birželio mėn. 1 d. – rugsėjo mėn. 15 d.
 • Gelbėtojų darbo laikas sezonu metu: 8.00-20.00.

7. Vilniaus Žirmūnų paplūdimys

Zirmunu-papludimys
©Nuotr.: Paulius Peleckis

Žirmūnų paplūdimyje yra įrengtos krepšinio, tinklinio, lauko treniruoklių, vaikų žaidimų aikštelės, dušai. Kaip ir Balsio ežero paplūdimys, taip pat ir šis yra pilnai pritaikytas žmonėms su negalia.

 • Sezono trukmė: birželio mėn. 1 d. – rugsėjo mėn. 15 d.
 • Gelbėtojų darbo laikas sezonu metu: 8.00-20.00.

* Paplūdimys yra Kuršių Nerijoje. Iš žemyninės dalies patekti į paplūdimį galima naudojantis kelto paslaugomis (keltis su dviračiais, automobiliu ar peškomis), tad patariame prieš vykstant pasidomėti kelto įkainiais bei grafiku. Informaciją rasi čia https://www.keltas.lt/

Share on facebook
Share on email
Share on linkedin
Share on print
0
  0
  Krepšelis
  Krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę