Kaip susiplanuoti kelionę be streso

Dauguma įsimintiniausių atostogų ar atsipalaidavimo būdų vyksta kelionių forma. Nesvarbu, ar eini pasivaikščioti kelioms valandoms ar planuoji ilgesnę kelionę, kaip pvz. aplankyti lankytinas skirtingų miestų vietas, šie patarimai padės išvengti nuobodulio bei ginčų tarp keliaujančiųjų bei pagelbės stengiantis išnaudoti visą kelionės potencialą.

1. Planuodami kelionę turėkite tikslą

turekite-tiksla-kelioneje

Tikriausiai didžiausi kelionių spąstai yra ne pasirinkimas maršruto ar lankytinų vietų, kiek tinkamų žmonių kompanijos pasirinkimas. Ilgos, aktyvios, bet ir varginančios kelionės pabaigoje net ir geriausi draugai gali tapti mirtinais priešais, todėl prieš planuojant kelionės maršrutą vertėtų apsvarstyti su kuo tą maršrutą įveiksi.

Iš anksto apsitarkite kokiais tikslais planuojate išvyką. Ar bandote kuo greičiau nuvykti kažkur? O gal tai tyrinėjanti, vingiuojanti kelionė, kurios tikslas yra pasiklysti ir pamatyti naujas vietas? Pasistenkite išsigryninti kelionės tikslus.

2. Apsvarstykite kelionės biudžetą

Pradėdami planuoti kelionę nepamirškite nusistatyti jos biudžeto bei lūkesčių ir apmąstykite savo finansines galimybes, jog kelionės metu sumažintumėte netikėtų išlaidų skaičių. Pavyzdžiui, ar pietums valgysite namuose iš anksto pasigamintus sumuštinius ar keliausite į kavinę? Miegosite išnuomotame kambaryje ar rinksitės prabangų viešbutį miesto centre?

3. Iš anksto pasiruoškite muzikos grojaroštį.

Muzikos-grojarastis

Vairavimas viena ranka, kai tuo pačiu metu kitoje rankoje yra telefonas yra ne tik nesaugus, bet ir tikrai negali vadintis atpalaiduojančia kelione, kai nuolat reikia rūpintis ateinančia daina. Be to, jeigu muzikos klausotės internetu, galite patekti į vietas, kuriose nėra radijo ryšio ar mobiliojo ryšio. Tokiu atveju apsvarstykite muzikos įsirašymą į telefoną. Rekomenduojame įtraukti kuo daugiau linksmų, energingų dainų. Tai padės išlaikyti aukštą energijos lygį ir būti, kiek įmanoma geresnės nuotaikos.

4. Iš anksto nuspręskite kokias vietas norite aplankyti…

Jei norite pakeliui apžiūrėti keletą lankytinų vietų, prieš leidžiantis į kelią, verta išsiaiškinti pagrindines stoteles. Susiplanuokite šiuos dalykus, kad tiksliai žinotumėte, kur ir kodėl sustosite, o ne keliaudami varkite ieškodami pakeliui esančių lankytinų vietų. Tai padės mėgautis visomis kelionės akimirkomis nemąstant, kur vykti toliau. Suplanuotas maršrutas taip pat padės sekti, kiek reikia vairuoti ar eiti kiekvieną dieną, kad galėtumėte laikytis tvarkaraščio ir aplankyti visas jūsų norimas vietas.

Lankytinų vietų sąrašas

5. …tačiau taip pat leiskite sau pasimėgauti kelione

Nors svarbu laikytis kelionės maršruto, skirkite laiko ir tyrinėjimams vaikščiojant ar vairuojant. Tikriausiai visų vietų, kurias galite pamatyti iš anksto neįmanoma suplanuoti, todėl verta kartais sustoti ir apsižvalgyti stendų, lankytinų vietų, gamtinių objektų ar meno dirbinių. Galėsite ne tik išeiti ir patyrinėti vietinę kultūrą, bet ir jūsų kūnas mėgausis lengvu pajudėjimu ir aplinkos įvertinimu. Taip pat, jeigu planuojate keliauti su vaikais, trumpi sustojimai bei apsižvalgymai padės ir jiems sumažinti kelionės nuovargį ir prablaškys.

6. Įsidėkite užkandžių

Keliaujant automobiliu ar vaikščiojant dažnai išalkstame, todėl vertėtų iš anksto apgalvoti tai ir būti pasiruošusiam užkandžius. Taip pat, galite sustoti pasipildyti maisto atsargas naujoje, dar neaplanlytoje parduotuvėje, kurioje galite rasti kažko naujo ar dar neragauto. Tiesa, vertėtų vengti daug riebalų turinčių produktų, kadangi jie apsunkina organizmą ir galite jaustis aptingę.

užkandžiai

Share on facebook
Share on email
Share on linkedin
Share on print
0
    0
    Krepšelis
    Krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę