Jūros upės parkas įrengtas remiantis senosios baltų kultūros simboliais – dangaus šviesuliais. Vaikštinėdami po parką, lengvai rasite daug simbolių: Saulės, Mėnulio, Begalybės arba darnos, Pasaulio medžio bei Žalčiuko (gyvatėlės). Parke turėsite išskirtinę progą susipažinti su senovės lietuvių zodiaku. Originalūs senovės lietuvių Zodiako ženklai buvo aptikti ant Gardino bažnyčios rūsyje surasto senovinio apeiginio XVI a. laikų kaušo. Parke kiekvienas galite susipažinti su tik jums skirtu Zodiako ženklu ir, remiantis baltų mitologija, išsiaiškinti, ką per šiuos ženklus jums gali pasakyti mūsų protėviai.
ISTORIJA
2011 m. po parko rekonstrukcijos tarp tilto per Jūros upę ir užtvankos bei restorano „Banga“ buvo įrengtas skulptūrinis fontanas „Gyvybės medis“ ir pastatyta dvylika originalių suoliukų iš ąžuolo, granito ir metalo. Suoliukai dekoruoti senosios baltų kultūros simboliais. Šiame parke galima susipažinti su senovės lietuvių Zodiako ženklais, kurie buvo aptikti ant Gardino bažnyčios rūsyje surasto senovinio apeiginio XVI a. laikų kaušo.
Fontano skulptūra bei dekoratyviniai suoliukai – paskutiniai Tauragės kraštą savo darbais papuošusio skulptoriaus Stepono Juškos (1953–2015) kūriniai. Šiuos savo darbus tautodailininkas skyrė ne tik miestiečiams bei svečiams, bet ir žymaus, iš Tauragės kilusio metalo skulptoriaus Edmundo Frėjaus atminimui.
Parke dunkso įspūdingo dydžio akmuo, skirtas Tauragės 500 metų jubiliejui. Tai 4,4 metrų aukščio, maždaug 100 tono svorio milžinas, pelnytai vadinamas Tauragės puntuku. 2007 metais, pažymėdami išskirtinę miesto sukaktį, jį iš Pagramančio miško atgabeno ir miestui padovanojo Tauragės „Rotary“ klubo nariai.