Minijos, kitaip dar žinomos kaip Mingės, kaimas yra vadinamas Lietuvos Venecija. Mingė yra vienintelis upinis kaimelis Lietuvoje, kurio namai yra išsidėstę iš abiejų pusių Minijos upės. Čia Minijos upė yra gatvės atitikmuo, kadangi tilto per ją greta nėra ir vietiniai gyventojai norintys apsilankyti vienas pas kitus keliauja laivais. Čia yra sparčiai vystomas vandens bei kaimo turizmas, kadangi iš šio žadą apimančio kaimelio susisiekimas su Rusne, Ventės ragu, Nida ir kitais Kuršių Nerijos kurortais yra itin patogus. Kaimelis taip pat garsėja vokiška architektūra bei Mažajai Lietuvai būdingais mediniais ir mūriniais pastatais.
ISTORIJA
Senasis kaimo pavadinimas yra Minė. Šis nedidelis kaimelis yra minimas jau nuo pat 1540 metų, kuomet jame buvo apsistoję tik 11 činšininkų (činšo mokėtojai feodalinės ir vėlesnių laiko Europos laikais) ir dvi privilegijuotos vokiečių šeimos. Vėliau dėl žemaičių iš Didžiosios Lietuvos ir vokiečių iš Prūsijos regionų migracijos Minijos kaime gausėjo gyventojų. Nuo 1601 metų čia atsidarė karčema, 1736 metais pradžios mokykla, 1802 metais įsteigta burių, o vėliau ir valčių dirbtuvė. XIX a. vid. Čia buvo įsikūrusios jau 76 sodybos. Gyventojai vertėsi žvejyba, pievininkyste, pjovė ir pardavinėjo nendres stogams dengti.
XVIII amžiuje Minijos kaimas nukentėjo nuo nuolatinių karų bei maro. 1939 metais čia buvo belike vos 28 sodybos, kurių daugiausiai priklausė lietuviams. Po Antrojo pasaulinio tarybinė valdžia iš Didžiosios Lietuvos atkėlė dar apie 20 šeimų, kurios vertėsi įvairiais, jau minėtais amatais, kartu pradėjo ir gyvulininkystę, o XX amžiuje vandens ir kaimo turizmą.
Daugiau informacijos apie Minijos kaimelį rasite http://www.minija.lt/ming279.html