Raudondvario pilies dvaras – tai renesansinis architektūros paminklas, įkurtas XVII a. pradžioje. Dvaras stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos, 9 km. nuo Kauno Jurbarko kryptimi. Pagrindinis raudondvario ansamblio pastatas – pilies rūmai su bokštu. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį.
ISTORIJA
Išlikusiame Raudondvario pilies dvare ryškiausias pėdsakas yra paskutinių dvaro valdytojų, Tiškevičių šeimos, veikla. Po 1831 metais įvykusio gaisro, kai mediniai dvaro namai buvo sudeginti, grafas Benediktas Emanuelis Tiškevičius pastatė naują mūrinį dvaro ansamblį. Paminėtina, jog prie naujojo dvaro iškilimo prisidėjo žymūs architektai: Jonas Margevičius iš Lietuvos, Jokūbas Voleris iš Prūsijos ir Lauras Cezaris Anikini iš Italijos. Tiškevičiaus valdymo metais pilis tapo didinga grafų rezidencija, kur buvo laikomos didžiulės paveikslų, meno kūrinių, retų knygų, egzotinių augalų ir gyvūnų kolekcijos.
Kauno rajono savivaldybei perėmus Raudondvario dvaro sodybą, per kelerius metus buvo įgyvendinta keturi ES remiami projektai ir renovuota dvaro sodyba: 2012 metų pavasarį ir vasarą parke buvo atkurti želdiniai ir sodai; atnaujintoje dvaro pilyje rengiamos santuokos ceremonijos, konferencijos, koncertai, valstybinės šventės ir jubiliejai; ledainėje atidarytas Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras, o oranžerijoje – restoranas. 2015 metų rudenį Raudondvario dvaro žirgyne, kuriame gyveno jaunieji menininkai iš Kauno rajono ir visos Lietuvos, buvo atidarytas meno inkubatorius. Žirgyne taip pat yra mobili 500 vietų teatro ir koncertų salė. Dvare lankėsi trijų Baltijos valstybių prezidentai, Europos parlamentų vadovai ir įvairių šalių diplomatai ir puikiai įvertino visuomenės reikmėms pritaikytas erdves.
Raudondvario dvaro parke vyksta jau tradiciniais tapę renginiai: „Valstybės dienos šventė“, žemdirbių šventė „Rudens sambariai“, Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventė, tarptautinis žemės meno festivalis „Land Art“.