Rokiškio Nepriklausomybės aikštė, tai ilga alėja jungianti Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią ir Rokiškio krašto sodybą ilgu pėsčiųju taku. Eidami juo, galite pamatyti aplink aikštę išsirikiavusius įspūdingos architektos namus, 1931 metais pastatytą nepriklausomybei paminėti skirtą paminklą, 1999 metais pastatytą paminklą „Arka“, skirtą Rokiškio 500 metų jubiliejui atminti, bei Rokiškio dvaro tvenkinį, kuriame puikuojasi juodosios gulbės.
ISTORIJA
Istorikų nuomone, Rokiškio Nepriklausomybės aikštė – Lietuvos klasicizmo epochos urbanistinis objektas, susiformavęs kai Rokiškį valdė grafų Tyzenhauzų giminė XVIII a. pabaigoje. Aikštė jau anuomet buvo žmonių susibūrimo vieta. Čia veikdavo turgus, vykdavo svarbiausi visuomeniniai įvykiai, kultūriniai renginiai, čia buvo įsikūrusios įstaigos, parduotuvės, kioskai, jų vitrinos.
Įdomu, kad XX a. Nepriklausomybės aikštėje buvo dvi taksi stovėjimo aikštelės: arkliais kinkytos „lineikos“ ir vežimai bei modernūs taksi automobiliai, kurie važinėdavo tik šiltuoju sezonu, nes žiemą keliai nebūdavo valomi. Automobiliu žmones ėmė vežioti broliai Romas ir Balys Zizai. Remiantis pasakojimais, broliai tikrai neblogai uždirbdavo. Išlikę pasakojimų, kad taupumo sumetimais vietoje benzino naudotas spiritas. Nors ši kuro alternatyva buvo draudžiama, policininkai apie techniką nusimanydavo menkai ir neatskirdavo, kuo automobilis varomas.