10 dalykų, kurių nevalia pamiršti vykstant stovyklauti
2024 balandžio 27

10 dalykų, kurių nevalia pamiršti vykstant stovyklauti

Vasara yra turbūt bene geriausias metų laikas susikrauti daiktus ir vykti į gamtą. Palapinė vietoje namų, laužo šviesa bei šiluma, begalybė žvaigždžių virš galvos ir grynas oras. Skamba puikiai, tiesa? Tačiau nevalia pamiršti, jog net ir vienos nakties išvyka gali turėti ir nemalonių pasekmių nepriklausomai nuo to, ar esi patyręs stovyklautojas ar pirmą kartą išbandantis save gamtoje. Didžioji dalis Tavo kelionės priklauso nuo labai paprasto dalyko – daiktų, kurie yra Tavo kuprinėje. Taigi, KelionėsGuru pateikia Tau sąrašą būtiniausių daiktų, kurių vykstant stovyklauti nevalia pamiršti pasiimti kartu su savimi.

1. Palapinė

Palapine

Net jei Tau labiau patinka miegoti po žvaigždėmis, po ranka visada pravartu turėti palapinę ar kokį kitą prieglobstį. Tuo atveju jei Tave užkluptų netikėta audra, lietus ar kruša, apsisaugosi ne tik pats, bet ir apsaugosi įrangą bei kitus daiktus.

2. Miegmaišis

Miegmaišis-stovyklavimas

Dienos ir nakties temperatūrų amplitudė gali būti didelė – svilinantis karštis dieną ir kaulus laužantis šaltukas naktį. To išvengti padės miegmaišis, kuris apsaugos Tave nuo sušalimo ir taip pat pridės komforto Tavo miegui (tam gali pasiimti ir specialių kilimėlių, kurie atstos čiužinį) bei padės išvengti vabzdžių įkandimų.

3. Repelentas nuo vabzdžių

Jeigu stovyklavietę kursi lapuočių ar mišriame miške, kur yra vešli lapija ir tankus žolės kilimas labai tikėtina, jog Tavo ramybę sudrums ilsėtis neleisiantys ir iš proto varysiantys vabzdžiai. Jeigu pasirinksi stovyklavietę įsirengti spygliuočių miške, kur mažiau žolės ir ne tokia tanki lapija, tikėtina, kad įkyriausių vabzdžių (uodų, gylių) bus ne tiek daug. Tačiau rizikuoti ir pasikliauti viltimi, jog vabzdžių nebus visai, tikrai neverta, tad niekada nepamiršk su savimi pasiimti vabzdžių repelento, ar tai būtų juos atbaidanti žvakė ar puškalas, turėk jį po ranka.

4. Vanduo

Vanduo-stovyklavimas

Turbūt nė pasakoti nereikia apie tai, jog vanduo yra būtinas išgyvenimui. Kadangi stovyklaujant geriamo gėlo vandens dažniausiai nėra (nebent stovyklauji kempinguose ar stovyklavietėse, kuriose yra įrengti vandens šaltiniai), visuomet su savimi pasiimk pakankamai geriamo vandens, jog išvengtum dehidratacijos, šilumos smūgio ir palaikytum normalų organizmo funkcionavimą.

5. Ugnis

Ugnis-stovyklavimas

Ar tai būtų degtukai, žiebtuvėlis ar specialūs ugnies „įdegtukai“, jų pamiršti tikrai nevalia. Turbūt retas mūsų įsivaizduoja stovyklavimą be laužo, dainų prie jo ar keptų zefyrų. Laužas sukuria puikią ir jaukią atmosferą, tačiau jis taip pat atlieka ir apsauginę funkciją: apsaugo nuo vabzdžių, šalčio bei laukinių gyvūnų. Taip pat turėdamas laužą galėsi pasigaminti ar pasišildyti maistą, užsivirinti vandens ar esant reikalui dezinfekuoti įrankius.

6. Pirmos pagalbos vaistinėlė

Pirmosios-pagalbos-vaistinėlė-stovyklavimas

Labai tikimės ir linkime, kad niekada neteks jos panaudoti, tačiau pirmos pagalbos vaistinėlę turėti tikrai yra privalu. Ilgą žygio dieną gali atsirasti pūslių, kurias reikia tvarstyti, maži pjūviai ir įbrėžimai taip pat gali greitai užsikrėsti, jei jie nebus gydomi, todėl turėk tvarsčius ir antiseptikus. Pirmosios pagalbos rinkinyje taip pat turėtų būti kitų reikmenų: žirklės, klijai, marlė, muilas ir avarinis švilpukas. Taip pat rekomenduojame turėti ir higieninių servetėlių.

7. Žibintuvėlis

Žibintuvėlis-stovyklavimas

Laužas yra labai gražus ir šviesus, bet vis dėlto jo šviesos nepakanka apšviesti visos stovyklavietės. Jei reikia rasti daiktą palapinėje arba apsilankyti tualete naktį, nešiojama, baterijomis maitinama lemputė yra neįkainojama. Daugelis stovyklautojų yra pamėgę ant galvos prisitvirtinančius žibintuvėlius dėl savo laisvų rankų įrangos.

Nuotr.: @vstt.lrv.lt