Lankytinos vietos Zarasuose
2024 gegužės 21

Lankytinos vietos Zarasuose

Zarasai – tai miestas Lietuvos šiaurės vakaruose, mūsų manymu, kitaip dar turėtų būtų vadinamas to krašto turizmo sostine. Zarasai yra apsupti ežerų, upių, slėnių bei kalvų, jau nekalbant apie miesto istoriją bei jame esančius kultūrinės reikšmės objektus. Nori atsipalaiduoti? Išgerk kavos vietiniame restorane, nuo kurio lauko terasos atsiveria panoraminis vaizdas į Zaraso ežerą! Nori pasideginti, o gal tave žavi aktyvus vandens sportas? Nepraleisk progos aplankyti Zaraso ežero Didžiosios salos bei jame įsikūrusio Wake Inn parko! Pasivaikščiok Zaraso ežero apžvalgos taku, o išalkus nužygiuok iki artimiausios kebabinės, paragavus jo siūlomo maisto iš karto suprasi, kodėl eilės ten visada ilgos. Į vieną sąrašą sudėti lankytinas Zarasų miesto vietas gana sudėtinga, vien važiuojant pro miestą atsiveria neregeto grožio vaizdai, tačiau mes siūlome išlipti iš automobilio ir aplankyti bent jau šias, populiariausias miesto vietas.

1. Zaraso ežero apžvalgos ratas

Zarasų apžvalgos bokštas-Zarasai

2011 metais pastatytas 17 metrų aukščio rato pavidalo architekto Š. Kiaunės statinys. Panduso skersmuo siekia net 34 metrus. Nuo 100 metrų ilgio statinio tako atsiveria įspūdinga Zaraso ežero panorama. Čia taip pat galima susipažinti su kultūrine erdve – akmens skulptūrų parku ar sustoti, prisėsti ant parkelyje įrengtų suoliukų ir pasigrožėti Jus supančia aplinka. Lapteliais nusileidus žemyn galima pasivaikščioti 1,4 km ilgio Zaraso ežero pakrantę juosiančiu pėsčiųjų ir dviračių taku bei apžiūrėti pakrantėje esančias skulptūras.

2. Zaraso ežero Didžioji sala

Didžioji sala – tai antra pagal didumą sala Lietuvoje. Įspūdinga ji yra ne tik savo dydžiu, bet ir tuo, jog ji yra Zarasų miesto kultūros bei pramogų centras. Saloje nuolat orgnizuojami festivaliai, šventės, koncertai, mugės, be to ten yra įrengtas smėlio paplūdimys norintiems pailsėti ar pasideginti, o aktyvesnio poilsio mėgėjams čia yra didžiausia Pabaltyje vandenlenčių trasa (572 metrų) bei daug įvairių kitų vandens pramogų.

3. Zarasų krašto muziejus

Zarasų krašto muziejus puikiai patenkins visų smalsučių bei kultūros ir etnofrafijos mėgėjų poreikius. Čia galite rasti viso Zarasų krašto istoriją, senus dokumentus, rūbus, žvejybos bei medžioklės įrankius, įvairių menininkų darbus bei užsisakyti edukacinę programą. Be nuolatinių ekspozijų, čia taip pat būna eksponuojamos ir laikinos parodos, vyksta kultūriniai renginiai ir valstybinių švenčių minėjimai.

4. Sėlių aikštė

Sėlių aikštė – tai pagrindinė Zarasų miesto aikštė, urbanistikos paminklas, kurį sudaro žiedinių gatvių tinklas ir pati aikštė. Ten yra įrengtas parkas bei suoliukai, jo viduryje stovi 1993 metais atidengtas paminklas gydytojui, antropologui, kultūros veikėjui Dominykui Bukontui.

5. Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia

Tai bažnyčia stovinti vienoje iš aukščiausių miesto vietų, būtent dėl to ir, žinoma, dėl neobarokinės architektūros ji išties gniaužią kvapą. Bažnyčia turi du dangų veriančius bokštus, o jos viduje išvysite 3 altorius bei istorinį, iš Vilniaus atgabentą Švč. Mergelės Marijos paveikslą „Marija su kūdikiu“.

6. Zarasaičio ežero paplūdimys

Zarasaičio ežero paplūdimys yra mažiau žinomas miesto svečiams nei Didžiosios salos paplūdimys, tačiau nė kuo nenusileidžiantis jam savo grožiu. Turkio spalvos vanduo bei aplink supančių miškų panorama sukuria puikią atmosferą poilsiui. Zarasaičio vandens paplūdimys taip pat turi atviro plaukimo baseiną, kuriame galima užsiimti įvairiu vandens sportu bei pramogomis ir atnaujintą tramplyną, kurio aukštis siekia net 10 metrų.