Gražiausi pažintiniai takai aplink Vilnių
2024 balandžio 15

Gražiausi pažintiniai takai aplink Vilnių

Išeiti pasivaikščioti visada yra gera idėja – tuo pačiu galima ir pasimankštinti, ir grynu oru pakvėpuoti, ir įvairių dalykų pamatyti. Pažintiniai takai, tai lyg visa puokštė lankytinų vietų vienoje trasoje: piliakalniai, malūnai, slėniai, atodangos ir dar daugiau objektų viename pasivaikčiojime. Šįkart pristatome mūsų nuomone įspūdingiausius ir įdomiausius pažintinius takus Vilniuje ir aplink jį.

Šilėnų pažintinis takas

Šilėnų pažintinis takas – tai 6 km ilgio takas, kuriuo keliaudamas susipažinsi su unikaliu Šilėnų kaimu ir miškingomis jo apylinkėmis. Ši vietovė nustebins didžiule kraštovaizdžio įvairove – nuo seno etnokultūrinio Šilėnų kaimo ir miškingų kalvų iki kvapą gniaužiančių Neries slėnio panoramų ir didžiausios parko pelkės. Pakeliui išvysi stebuklingus šaltinius, mitologinius „Trijų brolių“ akmenis Neryje, Naujosios Rėvos piliakalny su senovės gyvenviete, lietuviškų orchidėjų pelkę, senus spygliuočių miškus Neries šlaituose ir dar daugiau.

Dūkštos pažintinis takas

Pažintiniame take galėsi aplankyti 3 piliakalnius (Bradeliškių, Karmazinų ir Buivydų), pasigrožėti įspūdingomis Dūkštų ir Karmazinų atodangomis, didžiuliais rieduliais upelėje, senais ąžuolais bei apleistu malūno pastatu. Turėk omeny, jog teks kopti į stačius Dūkštos pakrančių kalvų šlaitus, tad pasirūpink patogia avalyne. Prie kiekvieno lankytino objekto taip pat rasi informacinius stendus, bei Mariaus Čepulio nuotraukų kolekcijas leidžiančias daugiau sužinoti apie vietovės florą bei fauną.

Karmazinų pažintinis takas

Karmazinu-pazintinis-takas

Tai yra 7 kilometrų ilgio takas, kuriame stūkso didžiausias Vilniaus apylinkėse pilkapynas, Neris išsilieja į plačiausią savo vagą parko teritorijoje, stūkso aukščiausias skardis su daugiausia laiptelių į jo viršūnę ir galima rasti daug laužaviečių ir poilsio zonų bei pasidžiaugti miško ir upės darna. Taip pat tako viduryje yra 60 metrų aukščio Velniakampio skardis, nuo kurio atsiveria vaizdas į Neries vingius.

Ribiškių erozinio kalvyno pėsčiųjų trasa

Ribiškių erozinio kalvyno pėsčiųjų trasa-Vilnius

Tai pietinėje Pavilnių regiono parko dalyje išsidėstęs kalvynas. Jis susidarė paskutinio ledynmečio pabaigoje, kai tekantys vandens srautai ties Vilnios slėniu suraižė Medininkų moreninio kalvyno pakraštį. Taip susiformavo gilios senovinės griovos ir sausaslėniai, nusileidžiantys į Vilnios slėnį, o tarp jų – aukštos erozinės kalvos ir stačiašlaičiai atragiai. Ribiškių erozinio kalvyno ypatybė yra raguvos. Čia jos sudaro erozines vėduokles, pasižyminčias ypač raiškiu reljefu ir savitu kraštovaizdžiu. Išsišakojusios Ribiškių raguvų vėduoklės sueina į vieną pagrindinį slėnį, kuriuo teka 1.7 kilometro ilgio Kaukystos upelis.

Pūčkorių pažintinis takas

Einant Pūčkorių pažintiniu taku galite pasirinkti vieną iš trijų maršrutų – 2,8 km, 3,7 km ir 5,3 km ilgio. Pradėti eiti taką galite nuo Belmonto malūno, arba nuo Pūčkorių atodangos viršaus. Šiose vietose rasite Jums patogias automobilių stovėjimo aikšteles. Priklausomai nuo maršruto, kurį pasirinksite, pasivaikščiojimui suplanuokite 1-3 valandas. Maršrutas yra žiedinis.

Rokantiškių piliakalnio pažintinis takas

Pavilnių regioninio parko pakraštyje įkurta trasa yra vos tik 1 km ilgio, tačiau nustebins savo turiniu. Žygiuodami juo susipažinsite ne tik su Rokantiškių piliakalniu ar jo istorija, bet sužinosite kas apskritai yra piliakalnis, kam ir kaip jie buvo naudojami Lietuvoje. Aplankysite Murlės upelio pakrantes, seną eglyną, turėsite galimybę pasivaikščioti išskirtiniu Pavilnių regioninio parko reljefu – raguvomis.