Paplūdimiai Vilniuje ir aplink
2024 gegužės 21

Paplūdimiai Vilniuje ir aplink

Šiltuoju metų laiku, ypač kai lietingąją Lietuvą nudžiugina saulėti bei šilti orai, nieko nėra labiau atpalaiduojančio nei leisti savo laisvalaikį paplūdimyje. Viduryje Vilniaus miesto šurmulio gali atrasti ne vieną oazę, kurioje galėsi prigulti, pasideginti ir, žinoma, pasimaudyti ir atsigaivinti. Tačiau dažną žmogų nuo išvykos į paplūdimį stabdo mintis apie žmonių antplūdį, ramybės stoką, o kur dar automobilį pasistatyti… KelionėsGuru Tau pristato 6 nemokamus paplūdimius Vilniuje bei netoli jo ribų tam, jog išsirinktum labiausiai patinkantį ir tam, jog, jeigu nuvykus į vieną vietą nerasi vietos pasikloti kilimėlio, galėtum negaišdamas laiko vykti į kitą! Tad trauk akinius nuo saulės, rankšluostį ir lekiam į paplūdimį!

1. Balsio ežero paplūdimys (Žalieji ežerai)

Balsio ežero paplūdimys-vilnius

Balsio ežero, kitaip vadinamo Žaliųjų ežerų, paplūdimio pristatinėti tikrai nereikia. Jis yra puikiai žinomas dėl smaragdinės spalvos vandens, aplink esančių miškų bei kalvų peizažo ir pramogų oazės. Čia yra įrengti tilteliai, liepteliai, pavėsinės, gultai, suoliukai, persirengimo kabinos, gelbėjimo stotis, tualetai, vaikų žaidimų, tinklino, krepšinio bei petankės aikštelės. Taip pat verta paminėti, jog Žaliųjų ežerų paplūdimys yra vienas iš 2 paplūdimių Vilniuje, kurie šiais metais gavo mėlynosios vėliavos statusą, o tai – pasaulinis kokybės standartas.

2. Žirmūnų paplūdimys

Pačiame Vilniaus mieste esantis paplūdimys, kaip ir Balsio ežero paplūdimys, šiais metais gavo mėlynosios vėliavos statusą. Žirmūnų paplūdimys yra lengvai pasiekiamas viešuoju transportu, čia yra įrengtos poilsio zonos, žaidimų aikštelės. Riboto judumo žmonių patogumui įrengti takai, kuriais paplūdimio teritorijoje gerokai lengviau judėti neįgaliojo vežimėliu, pasiekti lauko kepsninių bei maudymosi zonas. Išskirtinė naujovė – sukurta maudynių erdvė, kurioje žmonės su negalia ras jiems pritaikytą persirengimo kabiną ir specialius vežimėlius, kuriais įrengtu pandusu galės nuvažiuoti į vandenį ir išsimaudyti. Į specialų vežimėlį atsisėsti ir iš jo išlipti padės apmokyti „Grindos“ gelbėtojai.

3. Salotės paplūdimys

salotes-ezero-papludimys

Salotės ežero paplūdimys yra įsikūrės Pilaitės mikrorajone. Čia vanduo švarus, pritaikytas maudynėms, yra gelbėjimo stotis. Šalia taip pat galite atrasti restoraną, suoliukus, smėlio paplūdimį ir didelę automobilių parkavimosi aikštelę.

4. Valakampių 1-asis bei 2-asis paplūdimiai

Valakampiai – tai Vilniaus miesto dalis, esanti kairiajame Neries upės krante. Čia yra įsikūrę du paplūdimiai. 1-asis Valakampių paplūdimys yra didžiausiais, čia poilsiautojams įrengti tualetai, persirengimo kabinos, suoliukai, gėlo vandens čiaupas, krepšinio bei futbolo ir vaikų žaidimų aikštelės. 2-sis Valakampių paplūdimys yra mažesnis už 1-ąjį, jį dažniausiai renkasi šeimos ar žmonės, mėgstantys ramesnį poilsį. Netoli Valakampių pagrindinių paplūdimių yra įkurtas ir nudistų paplūdimys.

5. Balžio ežero 1-asis ir 2-asis paplūdimiai

Balžio ežero paplūdimys-Vilnius

Balžio ežeras yra įsikūręs šiaurės rytų kryptimi nuo Vilniaus. Čia atrasite 2 paplūdimius. 1-ame paplūdimyje yra Wake Inn parkas, įrengti tiltai, suoliukai bei pavėsinės. 2-asis paplūdimys mažesnis ir labiau atitolęs nuo vandens pramogų oazės. Balžio ežeras yra miškų apsuptyje ir visą ežerą galima apeiti miško taku.

6. Tapelių ežero 1-asis ir 2-asis paplūdimiai

Tapelių ežeras yra Vilniaus miesto šiaurės rytinėje dalyje. Ežeras apsuptas miško, o paties vandens telkinio spalva tamsoka, tačiau jis yra tinkamas ir švarus maudytis. Prie Tapelių ežero yra įkurti 2 paplūdimiai. Pati vieta yra atitolusi nuo Vilniaus šurmulio, tad mėgstantiems natūralią aplinką ir siekant išvengti didelio žmonių atplūdžio, tai puiki vieta.

Nuotr.: @grinda.lt